WhatsApp

0 (506) 798 12 21

Kasko

Yazı Boyutu

Kasko sigortası nedir?

Kasko sigortası aracınızı ve bütçenizi nasıl korur? konularında bilgi sahibi olmak, her araç sahibi için bir zorunluluk halini aldı. Çünkü kasko sigortasının avantajlarını bilmeden kaskosuz trafiğe çıkmanın riskleri gün geçtikçe daha da artıyor. Siz de kasko sigortası hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Kasko karşı araçtaki hasarı değil, sigortalıya ait araçtaki hasarı teminat altına alır. Araç kasko sigortasının amacı, sigorta ettirene ait motorlu aracın uğrayacağı zararları tazmin etmektir. Bu nedenler trafik sigortası karşı tarafı ve üçüncü kişileri korurken, kasko sigortası aracınızı ve bütçenizi güvence altına alır. Kaza ve hasar durumlarında kasko sayesinde büyük maliyetlere katlanmak zorunda kalmazsınız.

Kasko Ne İşe Yarar?

Kasko nedir ne işe yarar sorusunun net cevabı; hem araç sahibini hem de aracı güvence altına almasıdır. Araç hasar aldığında, çalındığında veya biri aracı çalmaya teşebbüs ettiğinde ortaya çıkan hasarlar kaskonun güvencesi altında olmaktadır. Kasko ne demek sorusunun cevabını araç sahipleri araçlarının aldığı maddi hasar sonrası herhangi bir mağduriyet yaşamadan araçlarının değeri kadar kaskodan para alabilme hakkı ile anlamaktadırlar. Araç sahibinin faydasını gözeten bir sigorta türüdür.